הל"ב

הופ מדע

מה פירוש המילה כימיה?  מהם כלי התחבורה ואיך המציאו אותם? מהי בועת סבון? מהי קרן אור? מיהו אינשטיין? מהו דמיון? איך המציאו את המטוס?
תוכנית "הופ-מדע" עונה על אלה ועל שאלות רבות אחרות. בדרך חווייתית וייחודית הילדים מגלים את מושגי היסוד במדע ובחשיבה תוך הנאה ויצירה מרובים: בניית דגמים של רחפות, כדורים פורחים, מצנחים, כמו גם, ניסויים מדהימים בכימיה, מגנטים ואור.

אלקטרוניקה

לימוד עקרונות טכנולוגיים ויישומם באופן חווייתי באמצעות בניית פרויקטים אישיים וקבוצתיים ייחודיים.
התכנית עוסקת בשילוב רכישת ידע ומיומנויות עבודה בתחום הטכנולוגי-אלקטרוני. התלמיד לומד על תופעות ועקרונות טכנולוגיים תוך פיתוח מיומנויות עבודה באמצעות בניית דגמים. לכל נושא מותאמת ערכת בניה אישית או קבוצתית. התלמידים עוסקים בתכנון ובהוצאה לפועל של פרויקטים.

רובוטיקה

מטרת התוכנית היא בעיקר ללמוד דרך נושא הרובוטיקה נושאים מגוונים רבים כגון- תהליכי חשיבה, מכניקה, פיזיקה, מתמטיקה, תכנות ונושאים רבים אחרים. הדגש הוא על עבודה שיטתית ומסודרת. הבניה של הרובוט והפעלתו מלמדת את הילדים על סבלנות, שיטתיות, סדר ומשמעת עצמית. הילדים יקבלו מושגים בסיסיים באלקטרוניקה, תכנות ומכניקה ויתמודדו בכל מפגש עם אתגר חדש אותו יהיה עליהם לפתור.

אסטרונומיה חקר החלל

שילוב מקסים בין נושאים שונים ומרתקים "במדע העתיק ביותר" האסטרונומיה.
כולל תצפיות בטלסקופים אסטרונומיים משוכללים.
למידת אסטרונומיה על-פי עקרונות המסע החשיבתי, המתייחס אל הכרת עולמות שונים ומרתקים, כדי לחזור וללמד על הסביבה הקרובה.
הצגת תמונה כוללת של היקום, שביל החלב ומערכת השמש, תוך פירוט גרמי השמים השונים ותופעות מרתקות כאסטרואידים, מטאורים, ערפיליות חייזרים ועוד...