הל"ב

פרחי משפט

זוהי תוכנית משפטית-ערכית בגישה חווייתית שפותחה במיוחד בעבור ילדי בית הספר היסודי.
ייחודיות של התוכנית טמון בכך שמאחורי כל מערך משפטי עומדת סדרת נושאים ערכים אותם אנו רוצים שיפנימו הילדים. זאת באמצעות בחירה של חומרים משפטיים מעניינים ומרתקים העוסקים בנושאים המכילים מסר חיובי לילדים. בראש הפיקוח הפדגוגי של התוכנית עומדת ד"ר הדסה זיו, המתמחה בחינוך ופסיכולוגיה של הילד. 

מבוכים ודרקונים ומשחקי תפקידים

אם נדמיין עולם של לוחמים אמיצים, קוסמים רבי עוצמה ומפלצות נוראיות. זהו העולם של משחק התפקידים מבוכים ודרכונים העומד בחזית משחקי הפנטזיה. עם כמה חברים ומעט דמיון, יצאו הילדים למשימות נועזות ולמסעות אגדיים, בהן ינסו את כוחם אל מול מגוון אתגרים.

משחקים של פעם

תוכנית "משחקים של פעם" באה להפעיל את הילדים במרחב, ללמד אותם את המשחקים של פעם, של התקופה בה לא היה מחשב, ללמד אותם לשחק עם חבריהם באמצעות עזרים פשוטים ולאפשר להם מפגש אחר- מהנה .
תוכנית זו מציעה לחזור ליצירות של פעם, בהן היינו מתלהבים מעשיית דברים מחומרים הנמצאים בסביבתנו הטבעית.
תוכנית זו תעביר לילדים את הערכים של תנועות הנוער: שיתוף פעולה, התמצאות במרחב, גיבוש, כושר גופני ותאפשר חיזוק מיומנויות חברתיות.
משחקי השכונה כוללים את משחקי התופסת לסוגיה, משחקי מחבואים, משחקי כדור שונים, יצירות מן הטבע, משחקי קבוצה אסטרטגיים ועוד.

שף בכיף

התכנית הציבה לה כמטרה להקנות לילדים הרגלי תזונה בריאה ואימוץ תפריט מאוזן. זאת לצד הכנה חווייתית של תבשילים טעימים, הכרת אבות המזון וביצוע פעילויות מדעיות ייחודיות ומרתקות.  הילדים נהנים מהתעסקות בחומרי מזון ושואבים הרגשת סיפוק עצומה מהכנת המטעמים האהובים עליהם. הצורך להשתמש בכלים ובחומרי מזון מגביר את המודעות לסביבה ומהווה מקור להנאה חושית ואסתטית.