הל"ב

קומיקס

תוכנית קומיקס מכוונת לפיתוח האוריינות והדמיון של הילדים. קומיקס מעודדת יכולת הבעת רגשות ומפתחת את כושר הביטוי של הילד. ילדי קומיקס יוצרים יצירה שונה בכל שיעור: לוח שנה, עטיפה לדיסק, פנקס אנימציה, בלון קומיקס, עיצוב משחק, ברכות לחגים בקומיקס ויטראז ועוד. אין צורך בידע מוקדם או בכישרון ציור. בזבנג לומד הילד טכניקות בהן הוא יכול לצייר בקלות כל דמות מצורת גאומטריות בסיסיות.

תיאטרון ודרמה

הכרת מושגי מפתח מעולם התיאטרון והדרמה באמצעות אימפרוביזציה והצגת מצבים מעולם הדמיון והמציאות.
במהלך התוכנית נחשפים הילדים לטקסטים שונים ומגלים את תפקידו של השחקן על הבמה.
דוגמאות למושגים הנלמדים: שימוש באלמנטים שעל הבמה, מימיקה כשפה, עיצוב דמויות מופשטות וריאליסטיות על ידי משחקי תיאטרון.

רדיו

במהלך התוכנית מתנסים הילדים בחוויות השידור ברדיו באולפן אמיתי המורכב בכל מפגש.
בתוכנית יהפכו הילדים להיות שדרני רדיו ינחו שעשועוני רדיו, יראיינו אורחים וידברו עם מרואיינים טלפונים.
כמו כן יקריינו הילדים פרסומות שונות ומשונות ויתנסו בקריינות של מבזקי חדשות אותן יקליטו וישלחו  אל הוריהם שיוכלו לצפות בילדים בפעולה רדיופונית.

ספרות ילדים

תוכנית ספרות ילדים מלווה את הילדים עם ספרות ילדים קלאסית ומודרנית בהתייחסות לנושאים המעסיקים את הילדים בחיי היום יום שלהם: המעבר לכתה א', המשפחה שלי, אח קטן- גדול, חלומות, סודות, פחד ותושיה, חברות רגשות ועוד. התוכנית מאפשרת התנסות חוויתית בעולם התיאטרון, בובות יד, אימפרוביזציות ועוד.

קולנוע ותקשורת

התכנית עוסקת בהדרכת לימודי תקשורת בשילוב תחומי האנימציה, הקולנוע והטלוויזיה. מטרת התכנית להקנות לתלמידים ידע מקצועי בתחום התקשורת תוך פיתוח יכולת צפייה אוריינית וביקורתית בסרטים ובתכניות טלוויזיה. התכנית משלבת למידה תיאורטית ומעשית וכוללת התנסות בתפקידים שונים כגון צילום, בימוי, כתיבת תסריט ומשחק מול המצלמה. התלמידים יפיקו סרטים מסוגים שונים. פרויקט הסיום יהיה סרט/קליפ בנושא חברתי או בנושא שנבחר בבית הספר.

משחק מול המצלמה

במהלך התוכנית יאתרו הילדים את החוזקות שלהם, ילמדו להשתמש בהם בצורה מושכלת, וגם ימפו את החולשות שלהם - שהם לא דבר להתבייש בו- להיפך!
הם מה שמייחד מכל שאר הילדים ומקנה צבעוניות רבה לדמות ומצולמת מול המצלמה.